TED Üniversitesi Hakkında

TED Üniversitesi Türkiye’nin eğitim alanındaki en eski sivil toplum kuruluşu, 94 yıllık eğitim meşalesi Türk Eğitim Derneği’nin yükseköğrenimde fark yaratma hayaliyle kurduğu bir üniversitedir.

Farklı kültürler ve doğa hakkında bilgi sahibi; bilişsel ve uygulama becerileri gelişmiş; bireysel ve toplumsal sorumluluk sahibi bireylerin yetişmesine katkı sağlayan liberal eğitim modelini benimseyen TED Üniversitesi, öğrencilerini liderlik yapabilen, bilimsel bakış açısına sahip, sanattan anlayan, sosyal açıdan gelişmiş çok yönlü bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Söz konusu model; mesleki eğitimini, bilim ve sanat eğitimi ile birlikte veren, yurt dışında çokça örneği bulunan ülkemizde de TED Üniversitesi dışında sadece 1 üniversitede daha benimsenen bir eğitim modelidir.

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 5 yıl süre ile akredite olmuş ilk 3 vakıf üniversitesinden biri olan TED Üniversitesi, 5 fakültede 23 lisans programı, 14 yüksek lisans programı, doktora programı ve İngilizce Dil Okulu ile eğitim vermektedir. Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İngilizce Dil Okulu ve Lisansüstü Programlar Enstitüsü ile bugün kampüsünde yaklaşık 4700’ün üzerinde öğrenciyi ağırlayan TED Üniversitesi, şehrin merkezinde, sergi ve fuaye alanları, konferans salonları, atölyeleri ve laboratuvarları ile öğrencilerinin spor, kültür, sanat ve bilimle iç içe eğitim almasını sağlamaktadır.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı Hakkında

TED Üniversitesi, her yıl Mart ayında “Kariyer ve İş Fuarı” düzenleyerek TED Üniversitesi ve diğer üniversite öğrenci ve mezunlarını Türkiye’nin önde gelen markaları ile fark yaratan bir ortamda buluşturmaktadır. Bu sene “WANTED Kariyer ve İş Fuarı” 01 Mart 2022 tarihinde stant ziyaretleri ile yüz yüze, 02 Mart 2022 tarihinde ise online mülakatlar ile gerçekleşecektir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nın amacı; TED Üniversitesi ve diğer üniversite öğrencilerini, yeni mezunları ve iş/staj arayan herkesi, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla aynı çatı altında buluşturmaktır. Aynı zamanda, Türkiye’nin önde gelen markalarını da kendini keşfeden, yenilikleri ve değişimleri yakalamaya hazır, fark yaratan çalışma arkadaşı adayları ile tanıştırmayı, doğru ve dinamik insan kaynağı ile buluşturmayı hedeflemektedir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nda ziyaretçiler, stant ziyaretleri ve yapılacak olan mülakatlar aracılığıyla sektörlerin önde gelen firmaları ile birebir iletişim kurmakta, firmaları ve sektörleri yakından tanımakta, kariyer ve staj imkanlarından haberdar olmakta, katılımcı firmaların bir parçası olmanın koşullarını öğrenmektedir. Katılımcı firmalar ise bir işveren markası olarak, gerçekleştirdikleri mülakatlarla gelecekteki çalışma arkadaşı adaylarına kurumlarını ve sektörlerini yakından tanıtmakta; çalışma ortamlarını, sistemlerini ve kurumun beklentilerini anlatmaktadır. Firmalar bu sayede, ileride daha verimli çalışma ortamı yaratabilmek ve doğru insan kaynağına ulaşabilmek için fırsat bulmaktadır. Böylelikle üniversite öğrencileri ve mezunlar, eğitimlerinin sektörde nasıl şekillendiği hakkında bilgi sahibi olmakta, çalışmak istedikleri firmaları ve sektörleri yakından tanımakta ve firmalarla iletişime geçerek iş ve staj başvurularında bulunabilmektedir.