TED Üniversitesi Hakkında

TED Üniversitesi Türk Eğitim Derneği’nin eğitim alanındaki 93 yıllık deneyimini yükseköğretime taşımasıyla 2009 yılında, Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından Ankara’da kurulmuş, genç, dinamik ve çağdaş bir şehir üniversitesidir.

TED Üniversitesi, “önce insan” ilkesi ile küreselleşmenin gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandıran ‘erkin eğitim (liberal eğitim)’ felsefesini benimsemişti. 5 fakültede 22 lisans programı, 12 yüksek lisans programı, doktora programı ve İngilizce Dil Okulu ile eğitim vermektedir. Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İngilizce Dil Okulu ve Lisansüstü Programlar Enstitüsü ile bugün kampüsünde yaklaşık 4400 öğrenciyi ağırlayan ve eğitimde kaliteyi amaçlayan TED Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından birisidir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı Hakkında

TED Üniversitesi, her yıl mart ayında “Kariyer ve İş Fuarı” düzenleyerek TED Üniversitesi ve diğer üniversite öğrenci ve mezunlarını Türkiye’nin önde gelen markaları ile fark yaratan bir ortamda buluşturmaktadır. Bu sene “WANTED Kariyer ve İş Fuarı” online olarak 03-04 Mart 2021 tarihinde gerçekleşecektir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nın amacı; TED Üniversitesi ve diğer üniversite öğrencilerini, yeni mezunları ve iş/staj arayan herkesi, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla aynı çatı altında buluşturmaktır. Aynı zamanda, Türkiye’nin önde gelen markalarını da kendini keşfeden, yenilikleri ve değişimleri yakalamaya hazır, fark yaratan çalışma arkadaşı adayları ile tanıştırmayı, doğru ve dinamik insan kaynağı ile buluşturmayı hedeflemektedir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nda ziyaretçiler, seminerler ve firma tanıtımları aracılığıyla sektörlerin önde gelen firmaları ile birebir iletişim kurmakta, firmaları ve sektörleri yakından tanımakta, kariyer ve staj imkanlarından haberdar olmakta, katılımcı firmaların bir parçası olmanın koşullarını öğrenmektedir.

Katılımcı firmalar ise bir işveren markası olarak, gerçekleştirdikleri sunumlarla gelecekteki çalışma arkadaşı adaylarına kurumlarını ve sektörlerini yakından tanıtmakta; çalışma ortamlarını, sistemlerini ve kurumun beklentilerini anlatmaktadır. Firmalar bu sayede, ileride daha verimli çalışma ortamı yaratabilmek ve doğru insan kaynağına ulaşabilmek adına fırsat bulmaktadır.

Böylelikle üniversite öğrencileri ve mezunlar, eğitimlerinin sektörde nasıl şekillendiği hakkında bilgi sahibi olmakta, çalışmak istedikleri firmaları ve sektörleri yakından tanımakta ve firmalarla iletişime geçerek iş ve staj başvurularında bulunabilmektedir.